Puławy

 

Puławy to miasto, które urzeka atmosferą kulturowego bogactwa, komfortem życia, przyjazną przestrzenią miejską. Trudno się dziwić, że to miejsce ukochali pisarze, poeci, kompozytorzy. Dziś, spacerując po zabytkowym parku Czartoryskich, ma się wrażenie, że nikt się nie spieszy. Każdy znajdzie tu dla siebie źródło inspiracji – od zakątków pełnych zieleni po historyczne dziedzictwo i intelektualne wyzwania.

Malownicze położenie na terenie Małopolskiego Przełomu Wisły umożliwia aktywną rekreację i podglądanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Lasy i zadrzewienia stanowią aż 36% powierzchni miasta - Puławy to jedno z najbardziej zielonych miast Lubelszczyzny.

Intensywna rewitalizacja nabrzeża rzeki pozwoliła na rozwój turystyki wodnej. Uroki Wisły można podziwiać, spacerując bulwarem łączącym dwie przeprawy mostowe. Rowerowe eskapady oznakowanymi szlakami, niezapomniane spływy kajakowe Wisłą, Wieprzem, Kurówką i Chodelką oraz rejsy łodziami, przejażdżki motorówkami w Marinie Puławy to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Okolice Puław to jeden z najciekawszych geologicznie obszarów w Europie. Woda wyrzeźbiła tu w miękkim lessie największą na kontynencie sieć wąwozów, głębokich nawet na 10 m. Tereny te są idealne do spacerów, jazdy na rowerze, wędrówek na nartach biegowych i z kijkami nordic walking.


Galeria zdjęć


Atrakcje turystyczne w okolicy

Współpraca