Piwniczna Zdrój

 Bywają krainy rozległe i bogate, położone w centrach nie tylko geograficznych, ale i w kręgu zainteresowań wielu ludzi. Bywają krainy maleńkie, skromnie wciśnięte pomiędzy większych sąsiadów, ale tak różnorodne, że zapadają głęboko w serce. Taka właśnie jest Piwniczna – ziemia nadpopradzka. Tutaj można wypoczywać, korzystać ze szczególnego mikroklimatu, przepięknego 

i niepowtarzalnego krajobrazu, z bogatych zasobów leczniczych wód mineralnych, odkrywać przeszłość zawartą w dokumentach historycznych i pamiątkach kultury zarówno duchowej jak 
i materialnej. Poza tym o każdej porze roku można aktywnie spędzać czas, wędrując po ciekawych szlakach turystycznych i rowerowych, uprawiając sporty zimowe i korzystać z bogatej oferty stacji narciarskich. 

Piwniczna-Zdrój jest położona nad brzegiem Popradu w centrum Beskidu Sądeckiego, w dolinie pomiędzy górskimi pasmami Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej, bezpośrednio przy granicy ze Słowacją, w odległości ok. 25 km od Nowego Sącza.

Piwniczna - Zdrój  to miejsce, w którym aktywny wypoczynek łączyć można z kuracjami przywracającymi siły i zdrowie. A wszystko w komfortowych warunkach, które zapewniają liczne hotele, pensjonaty i sanatoria. Ich wysoki a zarazem zróżnicowany standard sprawia, że każdy znajdzie tu ofertę dla siebie. Wody mineralne wykorzystywane są w programach leczniczych oferowanych m.in. w cieszącym się od lat zaufaniem kuracjuszy sanatorium „Limba”. 
Na osoby, które kondycję i siły odzyskują najlepiej w ciszy i obcowaniu z naturą, czeka bogaty wybór pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.


WAŻNE ADRESY

Urząd Miasta i Gminy 
Rynek 20  33-350 Piwniczna Zdrój
tel. (18) 446 40 43
fax (18) 446 41 86
www.piwniczna.pl
e-mail: gmina@piwniczna.pl  


Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju
Rynek 11
33-350 Piwniczna-Zdrój,
tel. (18) 44 64 157 
fax (18) 44 64 187
www.mgok.piwniczna.pl 
e-mail: mgok_piwniczna@onet.pl 


Punkt Informacji Turystycznej
Rynek 11
33-350 Piwniczna-Zdrój
tel. (18) 446 83 25 
www.turystka.piwniczna.pl 
e-mail: informacjapiwniczna@o2.pl
 

Atrakcje turystyczne w okolicy

Współpraca